Yabancı İngiliz Öğretmenden Özel Ders > Mark

Mark
Age : 28
Nationality : İNGİLİZ
Job : Teacher

Hi everyone!


This is Mark from Britain. I am a 28-year-old male English teacher. After I graduated from the English Language Teaching department, I improved myself on teaching kids and teenagers. I have been living in Turkey and working here for 3 years. Before I came here, I worked at a language school affiliated to a university in Oxford. After I graduated, I taught at a private college one year in Chech republic and another in Shangay, China. I apply the most enjoyable and efficient methods and techniques; games, songs, lyrics, drama to my lessons. By that way, I believe the kids learn everything through experiencing it. If you want your children to involve in such a process actively and overcome any possible difficulty in language aqusition, contact me and let your child learn English as a game.


Please contact me if you are interested. Have a good day!


Herkese Merhabalar,


Ben İngiltere'den Mark. 28 yaşında bay bir İngilizce öğretmeniyim. İngilizce öğretmenliği bölümü mezunuyum. Mezun olduktan sonra kendimi çocuklara ve gençlere İngilizce konularında geliştirdim. Türkiye'de 3 yıldır yaşıyor ve çalışıyorum. Daha önceden Oxford üniversitesi tarafından desteklenen bir dil okulunda çalışmaktaydım. Sonrasında birer yıl Çek Cumhuriyeti ve Shangay'da özel okullarda çalıştım. Derslerimde mümkün olan en eğlenceli teknik ve metodları kullanırım. Şarkılar, şarkı sözleri, şiirleri ve tiyatral aktiviteler derslerimin vazgeçilmez bileşenleridir. Bu yolla inanıyorum ki öğrenilenler daha kalıcı hale geliyor. Yetişkinlere de ders vermekteyim. 


Çocuğunuzun İngilizce öğrenirken pasif bir öğrenci değil de aktif bir katılımcı olmasını, dille ilgili sorunlarının kolaylıkla üstesinden gelebilmesini istiyorsanız, benimle irtibata geçerek, çocuğunuzun eğlenirken öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

DERS TALEP FORMU

  • Güvenlik Kodu
  • Güvenli Kodu
Ülkeler