Yabancı Amerikalı Öğretmenden Birebir İngilizce Ders > Louis

Louis
Age : 36
Nationality : AMERİKAN
Job : Teacher
Hello everybody, I am a 36-year-old American male English teacher that spent a long time studying and improving his skills in teaching English. If you really want to learn English, first of all, you will need the experience of a professional. I am well experienced with the necessary methods and techniques. I have been teaching in Turkey for two years. Before I came here, I had worked at many language schools in different states of America after I graduated from English Language Teaching department of a university in Virginia. I worked with all levels of students. 

If you want to learn English as a whole from the very beginning, to improve yourself and find a better work, to use it in your daily life or to gain a high mark at a proficiency exam such as TOFEL, IELTS or SAT, please leave a note so that I can answer your questions back.

Herkese merhaba,
Ben 36 yaşında, Amerikalı, vaktinin büyük bir kısmını İngilizce öğretimi konusunda bilgi ve becerilerini arttırmaya adamış bir İngilizce öğretmeniyim. Eğer siz de ciddi şekilde İngilizce öğrenmek istiyorsanız, ilk olarak yapmanız gereken bir profesyonelin deneyimlerinden yararlanmanızdır. Ben gereken tüm teknik ve metotlara hakim bir eğitmenim. İki yıldır Türkiye'de çalışmaktayım. Daha önce, Virjinya'da yabancı dil öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra Amerika'nın farklı eyaletlerinde birçok dil okulunda görev aldım. 

Siz de İngilizce'yi tamamıyla öğrenmek, kendinizi geliştirmek, yeni bir işe girmek, günlük hayatınızda ingilizce konuşabilmek veya TOEFL, IELTS, SAT gibi sınavların herhangi birinden yüksek skor elde etmek istiyorsanız, lütfen bana not bırakın. Böylelikle aklınıza takılan soruların cevabını bulmanıza yardım edebilir, sizi de bu sürece en etkili şekilde dahil edebilirim.

DERS TALEP FORMU

  • Güvenlik Kodu
  • Güvenli Kodu
Ülkeler