Yabancı Amerikalı Öğretmenden Özel Ders > David

David
Age : 28
Nationality : AMERİKAN
Job : Teacher

Hi, This is David from Washington, America. I am a Native teacher. I have been teaching at a language school here for 4 years. I had worked at a language school in Washington before. If you want to be fluent in both written and spoken English, I can help you. I have been giving private English lessons since I came to Turkey. I have a Teaching English as a Foreign Language Certificate. I also studied on teaching kids and attended many workshops. 

As everbody knows, English is getting more and more important day by day. It's crucial to start learning a new language at early ages of our life, so if you are interested, contact me. I can come to study any place you prefer.

Merhaba,
Ben Washington'dan David. 4 yıldır bir dil okulunda çalışıyorum. Washington'da da çalıştım. Hedefiniz hem yazılı hem de sözlü İngilizce'de üst düzey bilgi birikimi ve beceriye sahip olmak ise, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Türkiye'ye geldiğimden beri İngilizce birebir ders vermekteyim. Teachers of English to Speakers of Other Languages sertifikam var, bu sertifika bir eğitimcinin İngilizce'yi, ana dili farklı olan kişilere öğretmek için yeterli bilgi ve deneyime sahip olduğunun bir göstergesidir. 

Ayrıca çocuklara İngilizce öğretimi konusunda da eğitim aldım ve çalıştaylara katıldım. Hepimizin bildiği gibi İngilizce günden güne daha önemli hale gelmektedir. Öğrenmeye küçük yaşlarda başlamak özellikle dil ediniminde oldukça büyük bir önem taşır. Ders almak isterseniz, irtibata geçebilirsiniz.

DERS TALEP FORMU

  • Güvenlik Kodu
  • Güvenli Kodu
Ülkeler