İngiliz Uyruklu Yabancı Öğretmen Claire ile Birebir Özel Ders > Claire

Claire
Age : 33
Nationality : İNGİLİZ
Job : Teacher

Ben Claire. İngiliz uyruklu bir yabancı öğretmen olarak 3 yıldır Türkiye'de yaşıyorum. Şuan özel bir üniversitede görev almaktayım. Aynı zamanda yetişkinlere ve çocuklara genel İngilizce, iş İngilizcesi, akıcı konuşma, IELTS, TOEFL ve diğer tüm uzmanlık sınavlarına yardımcı özel dersler vermekteyim. Pek çok sektörden yönetici, yönetici asistanı ve çalışanlarıyla dersler yapmakta ve olumlu sonuçlar almaktayım. İngiltere'nin Londra şehrinde lisansımı tamamladıktan sonra Kanada'da 2 yıl dil okulunda çalıştım. Bu sürede de yine English Language Teaching üzerine yüksek lisansımı yaptım. Certificate in English Language Teaching to Adults sertifikasına sahibim,  yakın bir zamanda ise Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages almaya hak kazanmak üzereyim. 

İyi bir üniversiteye girmek, kendinizi yabancı dili kullanarak doğru bir şekilde ifade edebilmek veya yurtdışı seyahatlerinizin tadını çıkarabilmek için bir uzmandan yardım almak isterseniz, aşağıdaki ders talep formu ile irtibata geçebilirsiniz.


Hello,
This is Claire. I have been working in Turkey for 3 years as a Native Speaker English teacher. I am currently teaching at a private university. Also, I have been giving one-to-one private English lessons both to adults and young learners. Our main subjects are general English, business English, speaking and exam preparation. I always receive positive feedback regarding my teaching abilities, methods and techniques from business managers and workers of various sectors. I worked in Canada after I had completed my bachelor's degree in London. I also had a master's degree in English Language Teaching and Celta certificate. Soon i will complete my studies and get Delta as well. 

If you need a professional's help in order to enter a good university, to use the language efficiently or just to enjoy your travels abroad, please fill the form below to contact me.

DERS TALEP FORMU

  • Güvenlik Kodu
  • Güvenli Kodu
Ülkeler